Skip to content

Kim jest sroka?

Sroka (pica pica)

Powszechnie znany ptak krukowaty. Łatwo rozpoznawalna po smukłej sylwetce z długim schodkowatym ogonie i czarno-białym ubarwieniu. Skrzydła i ogon z metalicznym połyskiem. Sroka jest wszędobylska i łatwo adaptuje się do nowych warunków. Od niedawna stała się stałym składnikiem awifauny w wielu miastach i osadach, gdzie występuje obecnie nawet w najbardziej ruchliwych dzielnicach.

źródło: http://ptaki.info/sroka

Katarzyna

Na co dzień jestem stateczną pracownicą naukową, po godzinach szaloną podróżniczką. Dobrze czuję się w Azji, lubię dzikie zwierzęta, a poza tym – zgodnie ze stereotypem – lubię błyskotki i świecidełka. Na dzień dzisiejszy, moim największym podróżniczym marzeniem jest wizyta na Andamanach oraz Okinawie. I Seattle…

Do końca 2018 r. spędziłam w powietrzu ponad 550 godzin i przeleciałam prawie 400000 km. TripAdvisor podpowiada, że zwiedziłam ok. 27% świata.

Jako gadżeciara i dziecko internetu korzystam z serwisów podróżniczych jak TripAdvisor, CheckMyTrip a każdy lot dodaję do bazy FlightMemory, która generuje mi  takie ładne mapy podróży jak ta poniżej. Jak już będę duża to wydrukuję ją w ogromnym formacie i powieszę na ścianę.

Comments are closed.